5 SORUN 5 ÇÖZÜM

 

Kızlar yaz geldi, hatta geçiyor bile. Bizimde kendimize çeki düzen vermemiz lazım değil mi? Makyajından tutun saça kadar öneriler yazacağım size.. Umarım bir teşekkürü çok görmezsiniz :).

Başlayalım

Sorun 1) Kıyafet

Neler moda, neler asla bilmiyor musun? Biz sana biraz bahsedelim o zaman ne dersin? Öncelikle klasikleşmiş,eskilerden kalmış kıyafetlerini gözünden çıkar. Onlarla işimiz yok, biraz mağaza dolaşmak lazım o kadar.

Bir mağazaya da takılı kalmayacağını sana söylüyorum. Her mağazayı (gezebildiğin kadar) gezmeye çalış. Hem alışveriş eğlencelidir. Birşey almasanda en azından fikir sahibi olursun değil mi ?

Bu arada denize gideceksen..bence mayo giyme derim. Bikiniler çok hoş duruyor ancak mayoların modası geçti mi ne?

Bu arada biraz cool ve spor takılmayı dene, süslü ve abartılı takılmaları da biraz sadeleştir. Önemli yerlere giderken de spor takıl demiyoruz tabii.

Ve herzamanda moda giyinmek gerekmez ! İllada moda değil yani, fakat o zamanın rüküş kıyafetlerini giymemek ve modayla birlikte kendi tarzını oluşturmayı deneyebilirsin ne dersin ?!

Sorun 2) Yüz Bakımı

Sivilceler, akneler ah ah ! Yazın böyle bir suratla nasıl dışarı çıkacaksın? Biraz düşünelim...

Öncelikle yüzünü hergün 3-4 kere iyi bir sabunla yıkamalısın, emin ol yıkamak çok faydalı olacaktır. Ve ikide bir yüzüne elini sürmemelisin.

Hatta iyi bir yüz temizleme jeli alıp kullanmanı öneririm.

Ama ciltlere göre bu konu değiştiğinden biraz seninde araştırmanda fayda var ,)

Sorun 3) Kilolar

Böyle bir şekilde tatil mi? Şaka mı yapıyorsun, fazlalıklarından hemen kurtulmalısın !

Yemeklerden önce 1 bardak su içmeyi deneyebilirsin. Meyve ve sebzelere alışırsan onları çok sevecek ve asla vazgeçmeyeceksin.

Günde yarım saat, bir saat yürüyüş yapmak da eğlenceli olabilir. Biryerleri gezebilirsin, arkadaşlarına koluna takıp yürüyebilirsin. Bu seçimlerin heepsi sana kalmış canım :)

Yağlı yiyeceklerden de uzak durmalısın, patates kızartması felan felan. Sen onlardan vazgeç bence. Ama haftada bir gün müsade et kendine az biraz ye. Tabii ben sana diğer günler hiç yağ yemeyeceksin demiyorum. Ama aşırıya sakın kaçma diyorum :)

Ve pasta, çikolata gibi karbonhidratlı besinleride fazla tüketmemelisin, onlarda şişmanlatır. Ve unutma ekmek baya baya şişmanlatır

Sorun 4) Makyaj/Bakım

Yaşına gitmeyecek bir makyajla sakın dışarı çıkma diye ilkin bir uyarıyım istedim. Sana yakışan sade ama hoş bir makyaj hem kadınsı gözüktürmez hemde çok tatlı (kimi zaman havalı) gösterir ;)

Parlatıcılardan sürebilirsin, ama öyle boğan parlatıcılardan da sürme. Aşırıya hiçbir zaman kaçma yanii :)

Deodorant olarak kesinlikle She'yi öneririm. Muhteşem kokuları tasarımları var. O gün nasıl kokmak istiyorsan ondan sıkmalısın. Hem terlemenide önler

Eğer sana giderse rimel de kullanabilirsin. Ama sakın fazla aşırıya kaçma sadece hoş dursun yeter eğer o bile sana fazla geliyorsa sakın sürme derim. Ama eye-liner'lara biraz göz atabilirsin ;)

Sorun 5) Takı !

Sade kıyafetlerin üstüne sade takılar takman lazım. Bilezik, yüzük, kolye,küpe,toka,halhal hepsi bir aradada çok güzel durmuyor. Birkaç tane aksesuar kullan bence. Ama sade aksesuarlarçok hoş..

Ve sakın yaşına gitmeyen kadınsı takılar takma !

ALINTIDIR !

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !